9 września zamknięto przejazd na ul. Torowej. Zarówno kierowcy, jak i piesi nie mogą tędy przemierzać trasy na Zatorze i z powrotem.

Zobacz: Przejazd na Torowej zamknięty dla samochodów. Piesi też mają zakaz przechodzenia

Roboty miały potrwać dwa tygodnie. Niestety, termin ich zakończenia mocno się wydłuży.

- Zgodnie z deklaracją wykonawcy prace torowe na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Torowej w Pabianicach zostaną zrealizowane do 30 września – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. - Do tego czasu przejazd pozostanie nieczynny. Wpływ na zmianę harmonogramu prac na przejeździe w ciągu ul. Torowej mają trudne warunki gruntowe oraz niezinwentaryzowane kolizje z podziemnymi instalacjami.

W najbliższy poniedziałek (23 września) planowano zamknięcie kolejnego przejazdu, tym razem na Wspólnej. Czy pabianiczanie zostaną z dwoma zamkniętymi przejazdami naraz? Na szczęście nie.

- Roboty w torze nr 1, które spowodują zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Wspólnej w Pabianicach zaplanowano w okresie 7-16 października – tłumaczy rzecznik prasowy. I dodaje - Dzięki prowadzonym pracom pociągi pojadą szybciej i bezpieczniej. Prace realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przyniosą również korzyści kierowcom i mieszkańcom Pabianic.