Pojawiła się kolejna szansa, aby pod torami na ul. Lutomierskiej powstał bezkolizyjny przejazd. Senat przyjął wszystkie poprawki do budżetu państwa, w tym zapewnienie finansowania inwestycji bezkolizyjnego przejazdu na ul. Lutomierskiej. W grę wchodziło 33,5 mln złotych.

Zobacz też:  Przejazd na Lutomierskiej. Zdecyduje Sejm

Niestety ostatnie nadzieje zmiótł Sejm.  Poprawki zostały odrzucone większością głosów.

- Złość i żal. Poprawki Senatu do budżetu odrzucone. Przejazd na Lutomierskiej padł. My NIE! Walczymy dalej! – nie krył oburzenia prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Rozczarowana jest też część pabianickich radnych – szczególnie ci z Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice oraz radny Antoni Hodak.

- Posłowie PiS przy wsparciu Kukiz-15 odrzucili poprawkę Senatu zabezpieczającą środki na budowę tunelu na ul. Lutomierskiej. Za odrzuceniem poprawek głosowali również posłowie, którzy wywodzą się z naszego okręgu i mieszkańcom naszego miasta zawdzięczają swoją obecność w Sejmie. Wstyd – napisali "koalicyjni".

- Walec PiS w Sejmie odrzuca jedną po drugiej poprawce Senatu. Wśród nich znalazła się ta dotycząca bezkolizyjnego przejazdu na ulicy Lutomierskiej! (…) Szanse na tunel maleją, gdyż w tym roku droga przestaje być krajówką... – wtóruje radny Gabriel Grzejszczak.

Zaś Platforma Obywatelska wskazała kto konkretnie z naszego okręgu głosował przeciw.