Od wielu tygodni pabianiczanie zbierają podpisy pod petycja o budowę tunelu pod przejazdem kolejowym przy ul. Lutomierskiej. Za budową tunelu optują też władze miasta, powiatu oraz posłowie i senatorowie z naszego terenu.

We wrześniu pomoc deklarował senator Krzysztof Kwiatkowski. Dzisiaj (23 listopada) złożenie poprawki do budżetu państwa na 23.100.000 zł obiecał poseł lewicy Tomasz Trela. Skąd chce wziąć miliony na budowę tunelu?

Przejazd na Lutomierskiej korkuje miasto

Trela proponuje zmniejszyć wydatki między innymi na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i Fundusz Kościelny oraz mniejszości religijne, narodowe i etniczne. Całą rezerwę celową przeznaczyć na przejazd drogowo -kolejowy na drodze nr 71 w Pabianicach.

-To niezwykle ważne dla miasta by powstał tu tunel – uważa poseł Trela. - Ruch drogowy stanie, gdy będą tędy przejeżdżać co 8 minut pociągi.

Przejazd na Lutomierskiej korkuje miasto

Poseł uważa, że poprawka w budżecie jest bardzo realna o ile parlamentarzyści z regionu łódzkiego będą działać razem. Za poprawką są też senator Krzysztof Kwiatkowski i poseł Cezary Grabarczyk.

- Rozmawiamy też i szukamy poparcia u posłów i senatorów partii rządzącej – zapewnił prezydent Grzegorz Mackiewicz