W Święta są one otwarte przez całą dobę. Nie trzeba skierowania i wcześniejszej rezerwacji. Nie obowiązuje też rejonizacja, dlatego pacjent otrzyma pomoc w każdej placówce Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, nawet poza miejscem zamieszkania.

W Pabianicach zgłaszamy się do Pabianickiego Centrum Medycznego, ul. Jana Pawła II 68, tel. 42 225 36 13

Co przysługuje pacjentowi w NiŚOZ? Porada lekarska. Zabiegi pielęgniarskie, np. zastrzyki. Zwolnienie lekarskie, jeżeli występują wskazania medyczne. E-recepty na potrzebne leki.

Czego pacjent nie uzyska? Wizyty kontrolnej, w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem. Recepty na stale leki w związku z chorobą przewlekłą. Zaświadczenia o stanie zdrowia.

Boli ząb

A jeśli zaboli ząb? Pomoże świąteczny dentysta – w Łódzkiem są 3 poradnie stomatologiczne. W razie nagłego bólu zęba czy powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem można skorzystać z pomocy stomatologa w jednej z poradni pracujących w ramach doraźnej opieki stomatologicznej. Poradnie pracują w dni powszednie od 19 do 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę.

Centrum Stomatologii Duodent w Piotrkowie Trybunalskim,
ul. Rwańska 5
telefon do rejestracji 604 727 554

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia ALEX-DENT w Łodzi,
ul. Okrzei 40,
telefon do rejestracji 42 640 77 10

Niepubliczny Stomatologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Super-Dent w Łodzi,
ul. Wodna 25/1BU,
telefon do rejestracji 42 673 35 98

Pod bezpłatnym i całodobowym numerem telefonu 800 190 590 każdy uzyska wszelkie niezbędne informacje na temat pomocy medycznej w czasie świąt. Konsultanci podpowiedzą m.in., gdzie jest najbliższy szpital oraz punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.