W piątkowe popołudnie odbył się towarzyski mecz otwierający weekend finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drużyny rozegrały go w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana. Wydarzenie, jak i w ubiegłym roku, poprowadził spiker Zbyszek Pietrzak.

Mecz trwał 2 razy po 20 minut. Starcie drużyn było bardzo wyrównane. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Ostatecznie Przyjaciele WOŚP wygrali z członkami sztabu WOŚP 2:1.

Przyjaciele WOŚP ograli sztabowców Życie Pabianic

W przerwie meczu odbyły się licytacje wośpowych fantów. Wśród nich była koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami zawodników. Licytacja zakończyła się na 600 zł. Wygrał ją starosta Jacek Wróblewski. Prezydent Mackiewicz, za 500 złotych wylicytował koszulkę i torbę z logo Orkiestry.

Po meczu towarzyskim rozpoczął się turniej piłki nożnej. Zwyciężyła drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach.