Wydarzenie rozpocznie się od godz. 16.00. Udział w nim jest bezpłatny. Głównym organizatorem jest fundacja Wilcza Paczka.

- Wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiać będziemy o chorobie, która niestety dosięga coraz większą część naszego społeczeństwa oraz o kryzysie psychicznym, który wywołuje – mówi Małgorzata Wilczek, prezes fundacji. - Statystyki dowodzą, że udar to nie tylko zagrożenie dla seniorów. Schorzenie to dosięga coraz częściej osoby w sile wieku, które, podobnie, jak pacjenci starsi, zmagają się w jego wyniku z ogromem problemów zdrowotnych.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak wyglądają wczesne symptomy udaru, jak reagować w momencie, gdy właśnie do niego dochodzi, w jaki sposób zadbać o chorego po postawionej diagnozie.

- Co ważne, dużą uwagę skupimy także na osobach, które opiekują się na co dzień chorymi po udarze. Bowiem to właśnie na najbliższych spoczywa często odpowiedzialność za proces powrotu do zdrowia ukochanego członka rodziny – dodaje Małgorzata Wilczek.

O swoich doświadczeniach związanych z udarem opowiedzą m.in. aktor Jacek Rozenek oraz Joanna Chruściel, młoda mama, która doznała udaru po urodzenia dziecka. Dla wszystkich, którzy przybędą na spotkanie w kinie Tomi, wystąpią Normalsi, łódzki zespół rockowy.

Konferencja odbędzie się pod patronatem prezydenta Grzegorza Mackiewicza oraz starosty Krzysztofa Habury. Partnerami wydarzenia są: Kino Teatr TOMI, Pabianickie Centrum Medyczne oraz Stowarzyszenie W Niewielkim Mieście.