Podczas styczniowej zbiórki udało się szybko zebrać niezbędne fundusze (blisko 200 tys. złotych) na opłacenie nowoczesnej metody Nano Therm, zwalczającej komórki rakowe. Radość z sukcesu była jednak przedwczesna... Okazało się, że metoda ta stanowi zbyt wielkie zagrożenie dla życia pacjenta. Lekarze szanse na zatrzymanie choroby zaczęli pokładać w immunoterapii. Jej całkowita kwota to aż 520 tysięcy złotych. Zebrane wcześniej pieniądze umożliwiły rozpoczęcie leczenia. Terapia, której został poddany przynosi dobre efekty. Aby ją dokończyć, potrzeba jeszcze ok. 260 tys. (link do zbiórki).

Mimo ciężkiej choroby aspirant sztabowy nie zapomina o miejscu, któremu poświęcił swoje zawodowe życie. 27 maja odwiedził kolegów z pracy. Funkcjonariusz podziękował za pomoc i przekazał pozdrowienia wszystkim osobom, którym jego los nie jest obojętny.

Rafał Dzwonnik w policji służy od ponad 20 lat. Od 2018 roku na stanowisku koordynatora Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii pabianickiej komendy, gdzie zajmował się szerzeniem profilaktyki i zwalczaniem przestępczości wśród młodzieży.