O co tyle szumu?

Akcja emitowanej w mediach reklamy dzieje się w studiu telewizyjnym. Uczestnicy spotkania oceniają, że promowany lek jest najlepszym specyfikiem przeciwwirusowym.

"Neosine Forte działa przeciwwirusowo. Wspomaga, podnosząc odporność, żeby infekcje nie wracały. To jedyne tabletki o podwójnej dawce" - wylicza zatrudniony w reklamie aktor.

W dalszej części reklamy pokazywane są opakowania leku, zestawioną z ilustracją wirusów. Według GIF, ilustrace te nawiązują do COVID-19. I to właśnie zdecydowało o wycofaniu reklamy.

"Reklama w sposób wyjątkowo nieetyczny wykorzystuje obowiązujący na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniem koronawirusem i związane z zaistniałą sytuacją uczucie lęku i zagrożenia w społeczeństwie" - ocenia główny inspektor.

Reklama została wycofana w trybie natychmiastowym.

Producent protestuje

Pabianicka firma nie zgadza się z decyzją inspektora i trybem postępowania wobec niej. W wydanym dla Polskiej Agencji Prasowej oświadczeniu zapewnia, że wniesie sprawę do sądu. Jej przedstawiciele tłumaczą, że treści w reklamie Neosine są oparte na wskazaniach do stosowania leku, zatwierdzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.