W najbliższą sobotę (20 maja) ruszają kolejne prace porządkowe na drogach krajowych województwa łódzkiego. Na drodze krajowej nr 12 (dawnej „jedynce”) w rejonie Rzgowa i Tuszyna będą wymieniane bariery energochłonne. W przypadku robót w okolicach Tuszyna zajęty będzie pas wolny (prawy) na odcinku około pół kilometra, zaś w rejonie Rzgowa pas szybki na odcinku 400 metrów. W obu przypadkach prace będą się odbywały na jezdni w kierunku Łodzi w godzinach od 9.00 do 18.00. W miejscu prowadzenia robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.
 
W poniedziałek 22 maja na tej samej trasie w okolicy Starowej Góry, Tuszyna i Głuchowa ruszą prace związane z wycinką starych drzew i usuwaniem pni. Na wysokości Tuszyna prace będą prowadzone na jezdni do Łodzi, zaś w pozostałych wymienionych miejscach na jezdni w kierunku Piotrkowa.  Wycinka i usuwanie pni powinny zakończyć się jeszcze w maju. W miejscu prowadzonych robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 
Identyczne prace będą również wykonywane w Pabianicach na ulicy Warszawskiej i w Gospodarzu na DK 71. Terminy i zasady są takie same, jak w przypadku wcześniej opisywanych robót.