– W tym roku planujemy rozbiórkę starego amfiteatru, jego stan techniczny stwarza zagrożenie dla użytkowników – potwierdza Agnieszka Pietrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Rozebrane zostaną: trybuny, okalający amfiteatr murek i dojścia do niego. Miejsce po ławkach i scenie będzie wyrównane, a firma, która dokona rozbiórki, zasadzi tam trawę.

W przyszłym roku do tego miejsca podciągnięte zostaną sieci miejskie – prąd, woda i kanalizacja. W 2021 roku czeka nas budowa nowych trybun i nowej sceny – na kształt obecnej.

– 826 siedzisk zostanie zamontowanych na betonowych podestach – tłumaczy Agnieszka Pietrowska. – Między sceną a amfiteatrem, na utwardzonym terenie, będzie można postawić siedziska tymczasowe.  

Całość będzie zakończona nowymi drogami, prowadzącymi do amfiteatru.

W odnowionym miejscu nie pobawimy się na Dniach Pabianic czy Dniach Powiatu. Powód?
– Amfiteatr nie jest gotowy na przyjęcie tak dużej ilości pabianiczan – tłumaczy prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Ten park na zachować leśny charakter, ma być oazą ciszy i spokoju.

Ile będzie kosztowała pierwsza część rewitalizacji parku? Szacuje się, że ponad 2.000.000 złotych. Dokładna kwota nie jest znana, bo zależeć to bedzie od wykonawców.

– By byli uczciwi i zechcieli się podjąć tej inwestycji za rozsądne pieniądze – dodał prezydent.

Rozbiórka amfiteatru to kolejny z etapów modernizacji Strzelnicy. Wcześniej, w miejscu restauracji Parkowa, powstał plac zabaw. Z budżetu obywatelskiego wybudowano też część alejek i górkę aktywności. Udało się też zainstalować trampoliny i siłownię dla niepełnosprawnych. Mamy również zmodernizowane wszystkie wjazdy do parku i unowocześniony „stary” plac zabaw.