W piątek, 13 stycznia swoją studniówkę mieli maturzyści z Zespołu Szkół nr 3. Na miejsce balu wybrali salę Centrum Bankietowo-Konferencyjnego Cristal w Gospodarzu. Do tańca przygrywał im DJ „Dobre imprezy”. Zabawa trwała do białego rana. Studniówka rozpoczęła się o godzinie 19.00 od przemówień, podziękowań i życzeń. Następnie maturzyści ruszyli krokiem poloneza. Choreografię przygotowały szkolne wuefistki: Renata Krysiak i Agnieszka Bajer. Był też walc, którzy uczniowie zatańczyli z nauczycielami. Naukę tanecznych kroków tegoroczni abiturienci rozpoczęli w październiku.

- Spotykaliśmy się w piątki na dwóch pierwszych lekcjach, co dla niektórych było ciężkie, bo rozpoczynali lekcje dwie godziny później – wspomina uczennica Kinga Kisiel. - Na próbach panie od wychowania fizycznego wykazały się bardzo dużą cierpliwością i zaangażowaniem.

Sezon studniówkowy rozpoczęty Życie Pabianic

- Od samego początku do końca nie było łatwo, ale wyszło nam bardzo dobrze – mówi Dawid Fercho. - Każdy z nas dał z siebie wszystko. Sama impreza przebiegła wyśmienicie, możliwość tańczenia z nauczycielami, wspólna zabawa ze wszystkimi klasami czwartymi była czymś wyjątkowym.

W scenariuszu studniówki nie mogło zabraknąć części artystycznej. Uczniowie przygotowali krótki, ale zabawny kabaret oraz filmik parodiujący niektórych nauczycieli.

- Bawiliśmy się świetnie. Bardzo dobrze wspominam ten czas, zżyliśmy się jeszcze bardziej niż do tej pory - zapewnia Kinga. - Na sam koniec było nam wszystkim bardzo smutno, że już niedługo nasze drogi się rozejdą. Bal oznacza, że już niedługo czeka nas bardzo ciężki sprawdzian wiedzy, którą zdobywaliśmy przez całe nasze życie.

- Studniówka to coś innego, niż każda pozostała impreza. Nakreśla nam, że coś już osiągnęliśmy w życiu, że doszliśmy naprawdę daleko, teraz trzeba tylko postawić kropkę nad "i", czyli zacząć uczyć się do najważniejszego testu w naszym życiu – matury – dodaje Dawid.

W miniony weekend, 14 stycznia, na balu bawili się również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Studniówka odbyła się w restauracji Willa Impresja.

Sezon studniówkowy rozpoczęty Życie Pabianic