Pieniądze zbierane są na aparat KTG dla porodówki w Pabianickim Centrum Medycznym. To sprzęt, który bada bicie serca płodu. Udział w rajdzie to cegiełka wpłacona właśnie na ten cel. Wpisowe wynosi minimum 10 złotych od osoby.

- Do udziału zachęcamy całe rodziny. Tak to się odbywało w ubiegłych latach, tak też będzie i w tym roku. To również integracja pabianickich rodzin – mówi Gabriel Grzejszczak z Koalicyjnego Klubu Radnych.

Kontynuację rajdów rowerowych w ramach cyklu „Aktywne Pabianice” ogłosili wspólnie radni z przedstawicielami PCM-u i ze Stowarzyszeniem „Rowerowe Pabianice”.

Pierwszy w tym roku rajd odbędzie się w niedzielę (29 maja) na Lewitynie. Zapisy odbywać się będą od godz. 9.00, bezpośrednio przed rajdem. Przed startem odbędzie się rozgrzewka poprowadzona przez Strefę Ruchu. Start rajdu zaplanowano na godz. 10.00.

- Pojedziemy przez urokliwe tereny wiejsko - leśne, aż do mety rajdu, znajdującej się w miejscu startu – opowiada Grzejszczak.

Trasa liczyć będzie ok. 20 km. Jak zapewniają organizatorzy rajdu, ma być łatwa. Na mecie na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek. Starosta Krzysztof Habura przygotował niespodziankę. Podczas rajdu zostanie zorganizowany konkurs, a nagrodami będą 3 wejściówki do nowo otwartego łódzkiego Orientarium.