Jego kolega po fachu, rysownik Sławomir Łuczyński organizuje pomoc dla Porzucka i apeluje:

Koledzy!
Choroba nie wybiera. Tym razem dopadła naszego kolegę Zenka Porzucka z Pabianic. Choć na co dzień rywalizujemy ze sobą w konkursach, to w takich chwilach powinniśmy być razem, aby pomóc.

Zenek dostał udaru pnia mózgu i jest obustronnie sparaliżowany. Oddycha dzięki respiratorowi, a odżywiany jest sondą. Leży na OIOM-ie w szpitalu w Kaliszu. Leczenie jest bardzo kosztowne, a w domu się nie przelewa.

Myślę, że koledzy nie odmówią wzięcia udziału w aukcji charytatywnej i podarują jedną swoją pracę na ten cel. Impreza odbędzie się 10 września w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach.

Zenon Porzucek urodził się w Śremie, dzieciństwo spędził w Kaliszu, Rawiczu i Poznaniu. W tym ostatnim ukończył Liceum Sztuk Plastycznych. Do Pabianic przyjechał w 1975 roku, bo zakochał się w Iwonie – pięknej dziewczynie z naszego miasta.
Dostał pracę w fabryce żarówek Polam (obecnie Philips), gdzie do dziś projektuje opakowania i foldery reklamowe.
Rysownik ma sporą grupę uczniów. Pracuje z dziećmi w spółdzielczych domach kultury. Kilkoro z nich: Sławomir Białek, Iza Wyrwa, Marcin Nowak, Krzysztof Pawlik, Krzysztof Dumka to już dorośli artyści.