Szkoła uplasowała się na 370. miejscu. W poprzednim roku była na 332., a w latach wcześniejszych na 273., 310. i 272. Mimo to nadal pozostaje najlepszym pabianickim liceum. Tak jak w ubiegłym roku, w rankingu „Perspektywy 2021” I Liceum Ogólnokształcące wypada lepiej niż II Liceum Ogólnokształcące.

Nieznaczny spadek w rankingu odnotowało II Liceum Ogólnokształcące. Mimo to do I LO brakuje jej ponad 200 punktów. Jest na 586. miejscu i tym samym przyznano jej brązową tarczę. Rok temu II LO było na 561. miejscu.

W województwie łódzkim I LO zajmuje 27. miejsce. Spadek w porównaniu do ubiegłego roku jest niewielki. Rok temu szkoła była na 23. miejscu. II LO spadło z 40. miejsca na 44. Najlepsze kolejny rok z rzędu jest Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej.

A jeśli chodzi o pabianickie technika to od kilku lat najlepiej w rankingu wypada Zespół Szkół nr 2. W tym roku szkoła odnotowała niewielki spadek. ZS2 zajmuje w rankingu 361. miejsce, a rok temu było to 358 miejsce. To stawia ZS 2 na 19. miejscu w województwie. Rok temu szkoła zajmowała w tej klasyfikacji 17. miejsce.

- W ten sposób została doceniona praca naszych nauczycieli, którzy się starają, zachęcają uczniów do udziału w konkursach i olimpiadach – mówi Eliza Matusiak, dyrektor ZS 2. - Cieszymy się z tak dobrego wyniku i będziemy dalej pracować.

Do rankingu wojewódzkiego zakwalifikował się również Zespół Szkół nr 3. „Trójka” jest na 37. miejscu, a to oznacza skok w górę o 20 pozycji. Rok temu w rankingu wojewódzkim szkoła zajmowała 57. pozycję. W tym roku do klasyfikacji nie wszedł Zespół Szkół nr 1.

Ranking co roku przygotowuje „Rzeczpospolita” i „Perspektywy”, edukacyjny portal maturzystów. W kapitule zasiadają wykładowcy i nauczyciele, którzy kwalifikują szkołę według wcześniej przygotowanego wzoru. Pod uwagę brane są wyniki z matur, a także liczba uczniów, którzy są laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad. W przypadku techników pod uwagę brane są również wyniki z egzaminów zawodowych.