27 marca o godzinie 16.30 w Dworze Kapituły Krakowskiej w Pabianicach odbędzie się spotkanie z eurodeputowanym dr Jackiem Saryuszem - Wolskim.
Uczestniczyć w nim będą samorządowcy i przedsiębiorcy z terenu powiatu, zainteresowani tematem sytuacji Polski w Unii Europejskiej. Wcześniej - o godz. 16:00 - honorowy gość odwiedzi pabianicki punkt informacyjny Europe Direct. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu „Starosta pabianicki zaprasza” organizowane po raz pierwszy w 2009 roku. Spotkania te kierowane są do mieszkańców naszego powiatu, związanych i zainteresowanych poruszanymi na nich tematami. Dają możliwość bezpośrednich rozmów z autorytetami poszczególnych branż i środowisk. Rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku wizytą ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, który o drogach, budownictwie i transporcie rozmawiał z przedstawicielami wojewódzkich i lokalnych władz oraz przedsiębiorcami i mieszkańcami powiatu pabianickiego.
 

W maju honorowym gościem starosty był minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki, który spotkał się między innymi z przedstawicielami powiatowych klubów i stowarzyszeń sportowych. Wizyta połączona została z otwarciem pierwszego w powiecie pabianickim boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach.
W czerwcu z inicjatywy starosty pabianickiego przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego i miejskiego spotkali się z marszałkiem województwa łódzkiego Włodzimierzem Fisiakiem oraz wojewodą łódzkim Jolantą Chełmińską. Omawiano między innymi "Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Łódzkiego na lata 2007 -2013" oraz obszar i zakres współpracy samorządów gminnych z władzami województwa łódzkiego. Wcześniej w I Liceum Ogólnokształcącym i w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach zaproszeni goście prowadzili lekcje wiedzy o społeczeństwie.