Żeby wprowadzić się do upragnionych mieszkań, rodziny wpłaciły od 196.000 zł do ponad 425.000 zł. Ich pieniądze (głównie kredyty zaciągnięte w bankach) wzięła firma, która budowała domy.
Firmą rządzili Bogdan M. (lat 64) i Bogdan Z. (lat 71). Robili to tak, że ludzie mieszkań nie dostali. 8 rodzin straciło też oszczędności całego życia.

Prokurator zajął się szefami spółki, która budowała dom przy ul. Powstańców Warszawy 10. W 2013 roku akt oskarżenia przeciwko szefom Biura Usług Inwestycyjnych i Handlowych spółka z o.o. trafił do sądu okręgowego w Łodzi. Prokurator zarzucał Bogdanowi M. i Bogdanowi Z. oszustwa na szkodę klientów - na ponad 2 miliony 300 tysięcy zł.

Dziś (28 kwietnia ) po dwóch latach procesu zapadł wyrok w tej sprawie.

Sąd skazał Bogdana M. na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz zobowiązał go do naprawienia szkody wobec trzech rodzin. Bogdan M. ma im zapłacić w sumie około 900.000 zł. Sąd wymierzył też Bogdanowi M. symboliczną karę grzywny w wysokości 600 zł.

Bogdanowi Z. sąd wymierzył karę więzienia – 2 lat pozbawienia wolności. Ma on też zapłacić jednej poszkodowanej rodzinie kwotę 100.000 zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

- Ja jestem zadowolony z wyroku, chociaż wnioskowałem o surowszą karę – mówi prokurator Dominik Matusiak z pabianickiej prokuratury, autor aktu oskarżenia.- Skazani zapewne złożą apelację od wyroku.