W pabianickim szpitalu przebywa jeden z poszkodowanych w wybuchu. Dzisiaj pojechali do niego przedstawiciele UM. Dwoje pozostałych poszkodowanych przebywa w szpitalu im. Kopernika w Łodzi i szpitalu w Łasku.

Dwie rodziny poszkodowane w wyniku wybuchu (dwu- i trzyosobowa) otrzymają mieszkania od miasta.

- Nastąpi to niezwłocznie – zapewnia Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek i Anna Antonowicz, naczelnik Wydziału Spraw Lokalowych UM będą rozmawiać z rodzinami na temat przydziału mieszkań. Rodzinie, która nie przebywa w szpitalu, postaramy się jutro zaproponować lokal.

Poszkodowanym zostanie udzielona pomoc finansowa i rzeczowa na pokrycie szkód z powodu zdarzenia losowego. Rodzaj pomocy określą rodziny - mogą to być np. meble, wyposażenie mieszkania, pomoc przy remoncie - tak żeby wsparcie było szybkie i skuteczne.

PCK w Pabianicach udostępnił konto, gdzie można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych w wybuchu. Bank Spółdzielczy Pa-Co-Bank 77878800090022373120060001 z dopiskiem „Bagatela 2”.

Drobne rzeczy, jak ubrania, żywność, sprzęt AGD można przynosić do siedziby PCK przy ul. Moniuszki 16 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00. Jeśli chodzi o inny rodzaj pomocy (np. przekazanie mebli), można dzwonić pod numer tel. 508 214 528 do Małgorzaty Grabarz, prezes PCK w Pabianicach.

Dzisiaj ok. godz. 12.00 spodziewana jest decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego o rozbiórce kamienicy przy ul. Bagatela 2. Na godz. 14.00 umówiona jest firma, która przeprowadzi rozbiórkę.

O tragedii, jaka spotkała mieszkańców kamienicy przy ul. Bagatela, przeczytasz tu: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/83.html