Na studniówkowym balu było ok. 240 osób. To maturzyści, ich osoby towarzyszące i nauczyciele. Był polonez, który przygotowała Barbara Szałabska, nauczycielka wychowania fizycznego.

- Co roku polonez ma inny układ choreograficzny, mimo że przygotowuje go ta sama nauczycielka. Jest piękny – mówi Beata Drabikowska, wicedyrektor szkoły.

Uczniowie przygotowali również kabaret.

Również w Willi Impresja na balu maturalnym będzie się bawić młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego. Tutaj będzie 280 osób. Poloneza przygotowują pod kierunkiem Katarzyny Młynarczyk, nauczycielki wuefu, a nad kabaretem czuwa Beata Strzałkowska-Koźlenko.

- Uczniowie mają dużą swobodę. Kabaret zawsze jest zabawny, ale też musi być taktowny – podsumowuje Alicja Bujacz, dyrektor I LO. 

30 stycznia w Salemie będą się bawić uczniowie z Zespołu Szkół nr 1. Tu maturzystów jest niewielu, więc par też będzie tylko ok. 30.

- W balu weźmie też udział kilkoro uczniów z liceum dla dorosłych – informuje Violetta Owczarek, sekretarz szkoły.

Poloneza zatańczy 10 par. Próby rozpoczęły się na początku stycznia. Choreografię opracowała Magdalena Malinowska, nauczycielka wuefu. Nie będzie tradycyjnego kabaretu.

Za studniówkę płacą 420 złotych od pary. Jeśli ktoś idzie sam, kosztuje go to 300 złotych.

6 lutego będzie się bawił Zespół Szkół nr 2.

- Od wielu lat miejsce jest to samo, czyli Willa Impresja – mówi Henryk Kucharski, dyrektor szkoły. – Ja idę z ogromną przyjemnością. Składam życzenia na początku, ale dotyczą one przede wszystkim dobrej zabawy do białego rana. Mniej jest w przemówieniu słów o nauce.

Tutaj będzie się bawiło 70 par. Poloneza zatańczą uczniowie pod kierunkiem Anny Bartelskiej i Bartosza Gościłowicza, nauczycieli wuefu. Kabaret przygotowują uczniowie.

- Ufamy naszym uczniom. Zawsze jest wesoło, ale w granicach dobrego smaku – dodaje Kucharski.

Za studniówkę płacą 430 złotych od pary.

Na końcu na balu studniówkowym będą się bawić uczniowie Zespołu Szkół nr 3. Impreza odbędzie się 13 lutego w „Jubilatce”. Będzie to już okres Wielkiego Postu.

- Dostaliśmy dyspensę od księży i nasi uczniowie będą mogli tego dnia spokojnie się bawić – mówi Hanna Grącka, dyrektor ZS 3.

Tutaj o 20.00 rozpocznie się polonez. Układ choreograficzny przygotowuje Renata Krysiak, nauczycielka wuefu. Próby rozpoczęły się już w grudniu.

Na parkiecie w tańcu wirować będzie ok. 80 par.