- Specyficzne potrzeby i oczekiwania ludzi starszych są często pomijane. Nie ze złej woli. Po prostu zbyt mało i niezbyt głośno się o nich się mówi. Ale wszystko można zmienić - mówi Renata Uznańska-Bartoszek, przedstawicielka fundacji 2035.

O tym, jak to zmienić, seniorzy dowiedzą się podczas zajęć "Nasza przyjazna przestrzeń". Będą w piątek, 25 lipca w kawiarni Deja Vu przy ul. Narutowicza 5. Spotkanie zacznie się o 11.00.

- Uczestnicy zastanowią się, jak skutecznie i mądrze zmieniać lokalną przestrzeń, by była przyjazna wszystkim pokoleniom, a przede wszystkim, by sprzyjała godnemu starzeniu się w zdrowiu i niezależności - zachęca organizatorka.

Seniorzy poznają formy aktywności i narzędzia, których mogą użyć, by osiągnąć swój cel i na lepsze zmienić otoczenie. Centrum OPUS i Fundacja 2035 w ramach rządowego programu ASOS chcą pomóc seniorom w zrozumieniu tych stosunkowo nowych form aktywności społecznej i obywatelskiej.
 

Na co mogą liczyć uczestnicy zajęć?


- 4 spotkania warsztatowe z trenerami, jeden z warsztatów to wspólny spacer badawczy po okolicy miejsca zamieszkania (4 x ok. 3,5 godzin).
- Przyjazną atmosferę, spokojne tempo, gorącą dyskusję.
- Wsparcie konsultanta, który pomoże urzeczywistnić ich pomysły.
- Materiały edukacyjne w formie infografik.
- Narzędziownik Obywatelski.
- Pokoleniową integrację, rozwój i pomysły na działania w przyszłości.