W auli pabianickiej komendy odbyła się uroczystość pożegnania Piotra Zacharskiego. Po 33 latach służby przeszedł na emeryturę. W uroczystości wzięli udział policjanci, samorządowcy, szef pabianickiej prokuratury oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.
Komendant powiatowy - mł. insp. Piotr Beczkowski podziękował swojemu dotychczasowemu zastępcy za zaangażowanie, sumienność i odpowiedzialną długoletnią służbę. Na pamiątkę wręczył szablę oficerską oraz ryngraf.

Mł. insp. Piotr Zacharski pożegnał się z mundurem po 33 latach służby. Przez wiele lat pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zajmując się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji. W 2009 roku został zastępcą komendanta powiatowego Policji w Pabianicach i nadzorował pracę pionu kryminalnego. W trakcie służby został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant, Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę, Złotym Medalem za długoletnią służbę.

Jego następcą został mł. insp. Tomasz Jarmakowski, któremu z dniem 1 lipca Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego Policji w Pabianicach.