Trwa akcja skarbówki Szybki PIT. Fiskus chce pokazać, że  rozliczenie przez internet jest proste, szybkie i bezpieczne, a system e-Deklaracje cieszy się coraz większym zaufaniem podatników. W 2011 roku liczba osób rozliczających się przez internet przekroczyła milion, w 2012 roku - 2 miliony, w 2013 roku wzrosła do ok. 3,5 miliona. Skarbówka liczy, że w 2014 roku ponad 5 milionów osób skorzystało z tej formy rozliczenia.

W ramach akcji Szybki PIT we wszystkich urzędach skarbowych w sobotę 7marca będzie zorganizowany DzieńOtwarty w godzinach 9.00-13.00.
Jak co roku pracownicy Urzędu Skarbowego w Pabianicach przy ul. Zamkowej będą czekali na wszystkich, którzy potrzebują pomocy przy wypełnieniu zeznania, mają pytania i wątpliwości dotyczące rozliczenia rocznego lub po prostu chcą, korzystając z dnia wolnego od pracy, złożyć zeznanie podatkowe.
Ponadto, 29i30kwietnia Urząd Skarbowy w Pabianicach będzie czynny dłużej, tj. od7.30do18.00.
Chcąc zachęcić podatników do składania zeznań drogą elektroniczną, przygotowano w sali obsługi podatnika stanowisko komputerowe, za pomocą którego można samodzielnie lub z pomocą pracownika urzędu przesłać zeznanie roczne drogą elektroniczną.
Deklaracje podatkowe można składać korzystając z zakładki e-Deklaracje strony internetowej www.portalpodatkowy.mf.gov.pl. Elektroniczna forma składania deklaracji pozwoli uniknąć konieczności wybrania się do Urzędu Skarbowego lub wysyłki dokumentów za pośrednictwem poczty. Portal podatkowy umożliwia łatwe składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną każdemu podatnikowi – wystarczy komputer z dostępem do internetu. Ta metoda składania deklaracji podatkowych jest prosta, wygodna, a przede wszystkim bezkosztowa.
Urząd Skarbowy zaprasza na spotkania instruktażowe w zakresie składania deklaracji drogą elektroniczną  24 lutego o godz. 16.007 marca o godz. 10.00 (w ramach Dnia Otwartego) do sali nr8 w budynku A.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach informuje także, iż w związku z akcją Szybki PIT Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę internetową www.szybkipit.pl, która jest dedykowana akcji i stanowi kompendium wiedzy na temat rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych i składania zeznań rocznych. Znajdują się na niej formularze podatkowe, broszury informacyjne i wszystkie niezbędne informacje, które mogą pomóc w rozliczeniach, poprzez stronę można także zadać pytanie ekspertowi.