Trwa kolejna akcja Szybki PIT. Jej celem jest uświadomienie podatnikom tego, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz rozpowszechnienie informacji o możliwości składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.
– W ramach akcji chcemy pokazać, że rozliczenie przez internet jest proste, szybkie i bezpieczne - wyjaśnia Krzysztof Jasiak, naczelnik pabianickiego Urzędu Skarbowego.

System e-Deklaracje cieszy się coraz większym zaufaniem podatników. Z danych skarbówki wynika, że liczba osób rozliczających się przez internet wzrosła z zaledwie 390 w 2009 roku do 320 tys. już rok później, by w 2011 roku osiągnąć ponad milion, w 2012 roku przekroczyć 2 miliony podatników, a w 2013 roku wzrosnąć do ok. 3,5 miliona.

W ramach akcji Szybki PIT we wszystkich urzędach skarbowych 5kwietnia będzie zorganizowany DzieńOtwarty w godzinach 9.00-13.00.
Jak co roku pracownicy Urzędu Skarbowego w Pabianicach będą czekali na wszystkich, którzy potrzebują pomocy przy wypełnieniu zeznania, mają pytania i wątpliwości dotyczące rozliczenia rocznego lub po prostu chcą, korzystając z dnia wolnego od pracy, złożyć zeznanie podatkowe.
Ponadto 28,29i30kwietnia Urząd Skarbowy w Pabianicach będzie czynny w wydłużonych godzinach, tj. od7.30do18.00.

– Chcąc zachęcić podatników do składania zeznań drogą elektroniczną, przygotowaliśmy na sali obsługi podatnika stanowisko komputerowe, za pomocą którego można samodzielnie lub z pomocą pracownika urzędu przesłać zeznanie roczne drogą elektroniczną – dodaje naczelnik. – Zapraszam także wszystkich chętnych na spotkania instruktażowe w zakresie składania deklaracji drogą elektroniczną 4 marca i 18 marca w godz. 16.00-17.30 do sali nr 8 w budynku A.

W   związku z Akcją Szybki PIT Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę internetową www.szybkipit.pl, która jest dedykowana akcji i stanowi kompendium wiedzy na temat rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych i składania zeznań rocznych. Znajdują się na niej formularze podatkowe, broszury informacyjne i wszystkie niezbędne informacje, które mogą pomóc w rozliczeniach.

Rozszerzono także stronę internetową www.e-deklaracje.gov.pl o 2 nowe zakładki Dla płatników i Statystyka

Zakładka Dla płatników zawiera 4 nowe banery: List otwarty dla płatników, Broszura informacyjna „Krok po kroku”, Formularze oraz Infolinia.

ZakładkaStatystykatoprzedewszystkimbieżącaiaktualnainformacjant.dokumentówskładanychdosystemue-Deklaracjewlatach2008-2014,dynamikaskładanychdokumentówi innenajbardziejpopularnedane.