Bawimy się w niedzielę 14 czerwca na Dniach Pabianic. Gdzie? Na boisku za hotelem Włókniarz. Na początek będzie konkurs tańca nowoczesnego.

- Jurorem jest znany tancerz Stefano Tarrazzino, który wykona taneczno-wokalne show na scenie. Będzie też uczył widownię kroków tanecznych – wyjaśnia Joanna Papuga-Rakowska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury.

Gwiazdą wieczoru będzie znany polski zespół Afromental, który gra muzykę z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu. Na polskiej scenie są od 10 lat.

- To znany zespół, bo muzyków: Łozo, Tomsona i Barona kojarzymy z telewizyjnych programów muzycznych – dodaje Rakowska. - To będzie wielkie show. Spodziewamy się widowiska światła, muzyki i niespotykanej energii.

Na scenie zobaczymy też pabianicki zespół Muchy w Butelce. Tradycyjnie już bawić nas będzie kabaret. Tym razem Cezary Żak i Artur Barciś będą nawiązywać do swoich ról w serialu Ranczo. Covery zespołu ABBA, Bony M, Lady Pank zagra zespól Yuka.

Po raz pierwszy będzie aeropiknik, więc szykujmy się na przeloty balonem i oglądanie sprzętu lotniczego.

- A ja się cieszę, że będą warsztaty wypieku chleba – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz. - Trudno jest co roku wymyślić coś nowego. Najważniejsze, żeby nam pogoda dopisała.

Na Dni Pabianic miasto ma 80.000 zł. Będą też pieniądze od sponsorów. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. 

Będą też warsztaty bębniarskie, warsztaty plastyczne, animacje dla dzieci, wesołe miasteczko i kiermasz produktów pszczelich.