Mimo pandemii aktorzy-amatorzy z pabianickiej grupy teatralnej „Teatr DlaNiepoznaki” cały czas mieli próby. Początkowo on-line, a ostatnio spotykają się w MOK-u i ćwiczą przed nową odsłoną spektaklu „Brudna sprawa”. Scenarzystką i reżyserem jest Dorota Olejnik. „Teatr DlaNiepoznkai” zaprezentuje ten tytuł w zmienionej obsadzie.

- Doszły do nas nowe osoby, rozwijamy się. Ten spektakl to nasza perełka. Będziemy teraz przygotowywać drugą część, którą planujemy wystawić w czerwcu – mówi Katarzyna Tkacz z Teatru DlaNIepoznaki.

Spektakl „Brudna sprawa” będzie wystawiony dwukrotnie w ostatni weekend lutego. Na piątek (26 lutego) nie ma już biletów. Ponownie aktorzy z „Teatru DlaNiepoznaki” pojawią się na scenie w sobotę (27 lutego) o godz. 18.00. Tutaj są jeszcze wolne miejsca. Biletów do nabycia było o połowę mniej, co jest związane z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Bilet kosztuje 15 złotych.

Teatr DlaNiepoznaki wystąpi również 3 marca (środa) w kinie Tomi. Tego dnia wystawią dwukrotnie spektakl „Kłopoty z facetami”. Na scenie pojawią się o godz. 18.00 i o 19.15.

Wystąpią w ramach akcji charytatywnej organizowanej na rzecz malutkiej Mai Kwiatkowskiej, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni w jego najcięższej postaci. Z każdym dniem jest coraz gorzej. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na najdroższy lek świata, aby ratować dziecko. W zbiórkę zaangażowało się wielu mieszkańców naszego miasta. Potrzebnych jest około 9 milionów złotych. Brakują jeszcze 2 miliony.

Wstępem na spektakle w kinie Tomi będzie przekazanie datku na rzecz chorej dziewczynki.