Od poniedziałku (11 maja) obowiązuje zmieniony rozkład jazdy tramwajów linii „41”. Zmianie ulegną czasy przejazdu pomiędzy pętlami. W kierunku Pabianic całkowity czas jazdy, w zależności od pory dnia, skróci się maksymalnie o 2 minuty, natomiast w kierunku Łodzi o 1 minutę. Nastąpi też korekta godzin odjazdów z obu pętli. Na pabianickim odcinku czas przejazdu w godzinach szczytu będzie minimalnie dłuższy, natomiast krótszy będzie czas przejazdu na odcinku łódzkim. Pozwoli to na poprawę punktualności kursowania tramwajów.
 
- Korekta umożliwi poprawę koordynacji rozkładu jazdy tramwajów z rozkładami autobusów MZK, szczególnie kursujących na trasie z osiedla Bugaj do centrum. Dzięki temu przesiadki na tramwaj do Łodzi będą dogodniejsze – mówi Marcin Chmielewski z zespołu inżyniera miasta.
 
Ostatni kurs tramwaju z Pabianic - o godz.  23.25 do zajezdni Chocianowice - będzie przejeżdżał przez pętlę Chocianowice-IKEA. Przesiadka na autobus nocny N4, jadący dalej w kierunku Łodzi, będzie wygodniejsza (bez konieczności przechodzenia od przystanku na ul. Pabianickiej).