Pierwszy orszak wyruszy o 15.00 sprzed kościoła Matki Boskiej w Woli Zaradzyńskiej. Wierni będą jechali bryczkami ulicą Rzgowską, Warszawską, Zamkową do kościoła św. Mateusza. Tu spotkają się z orszakiem, który wyruszy z kościoła Trójcy Przenajświętszej na Bugaju. Razem ulicami: Zamkową, Wyszyńskiego i Moniuszki dotrą na Nowy Rynek. Dołączy do nich orszak, który wyruszy z kościoła Chrystusa Króla przy ul. Karniszewickiej. Przejdzie on ulicami: Karniszewicką, Wspólną, Zamkową, Konopnickiej do rynku przy Moniuszki.

- Na Nowym Rynku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej dadzą krótkie przedstawienie - mówi Agnieszka Jaksa z WTZ.

Na rynku o 16.00 zostanie odegrana scenka „Nie było miejsca dla ciebie”. Będą też piosenki i układ taneczny.

Potem orszak ruszy ulicą Orlą, Konopnickiej, Jana Pawła II do sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego. Wierni dotrą do kościoła ok. 16.45. Tam będzie dalsza część uroczystości. Najpierw zobaczymy pokłon Trzech Króli w żywej szopce. O 17.00 rozpocznie się koncert zespołu góralskiego „Ciardasze”. Całość zakończy uroczysta msza o objawieniu pańskim, którą zaplanowano na 18.00.

Podobnie jak w roku ubiegłym roku obchody organizuje Stowarzyszenie „Powrót Trzech Króli” i pabianickie parafie. 

Komunikacja:

W nocy z 5 na 6 stycznia na linii nocnej N4 obowiązuje rozkład jazdy z dnia roboczego (autobusy nie kursują do Pabianic).
W środę 6 stycznia trasa kursów linii T oznaczonych literą H będzie skrócona z CH Ptak Outlet do pl. 500-lecia w Rzgowie. W godzinach 15.00 - 17.00 możliwe utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej z uwagi na Orszak Trzech Króli.