Walce wjadą wreszcie na ulicę Bugaj (od Świetlickiego do Gawrońskiej), na Kościuszki (od Zamkowej do Skłodowskiej), Dolną (od Myśliwskiej do posesji nr 86A), Tkacką (od Orlej do Moniuszki), Wysoką (od Orlej do Moniuszki), Głowackiego.
 
Po równym asfalcie jeszcze w tym roku będziemy jeździć ulicą Wiejską (od 15. Pułku Piechoty „Wilków” do posesji nr 71). Wyremontowane ma być skrzyżowanie Wiejskiej z Miodową oraz skrzyżowanie ulic Waltera-Jankego i Nawrockiego.
- Chcemy wyrwać szyny tramwajowe – wyjaśnia wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz. - Na Nawrockiego chcemy zrobić parking vis a vis ryneczku na odcinku od Roweckiego do wjazdu na parking.
 
Powstała już lista chodników, które w tym roku będą wykładane kostką brukową. Znalazły się na niej ulice: Kościuszki (od PZU do Kolbego, strona wschodnia), Kolbego razem z zatokami parkingowymi (strona północna), Łaska (od Tkackiej w stronę zachodnią ok. 110 mb, strona południowa), Piotra Skargi (od Nawrockiego do Dobrej, strona południowa), Piotra Skargi (od Dobrej do Myśliwskiej, strona południowa), Śniadeckiego (od Moniuszki do Wileńskiej, strona wschodnia), Mokra (od Smugowej do drogi wewnętrznej PSM, strona południowa), Torowa (od przejazdu kolejowego do Karniszewickiej, strona zachodnia), Torowa (odcinek chodnika do Wspólnej), Dolna (od Myśliwskiej do parkingu, strona południowa), Zamkowa (od Wyszyńskiego do Wyspiańskiego, strona południowa), Roweckiego (okolice wjazdu do SP nr 3), Mokra (we współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową) i  Ossowskiego 47/49 (strona południowa).
- Tutaj też pobudujemy wreszcie parking przed blokiem – dodaje wiceprezydent.
 
Remonty drogowe będą polegały na sfrezowaniu nawierzchni. Wyregulowane lub wymienione zostaną krawężniki. Na koniec jezdnie te zostaną pokryte nowym asfaltem.
- Jeszcze jest inna lista ulic, które będą remontowane  poprzez utwardzanie destruktem i kruszywem. Część ulic czeka remont cząstkowy – to te ulice, gdzie są pojedyncze dziury – wyjaśnia Mackiewicz.
 
Powstała jeszcze lista rezerwowa jezdni do sfrezowania i wyrównania nowym asfaltem. Znalazły się tam ulice: Waltera-Jankego (od Nawrockiego do Smugowej), Dolna (odcinek z płyt drogowych), Smugowa (odcinek z płyt drogowych), Żeromskiego (od Warszawskiej do komendy policji), Warszawska (od Dużego Skrętu do Widzewskiej). Są na niej też chodniki w ulicach: Torowa (od Karniszewickiej do drugiego wjazdu do GS), Dolna (od nr 44 do Prosnaka), Pułaskiego (od Rocha do II LO) i Wysoka.
Część tych ulic zgłosili mieszkańcy.
 
- Dostałem spory plik kartek, na którym wypisane były ulice i chodniki – mówi prezydent Zbigniew Dychto. - Uwzględniliśmy to, co było możliwe do wykonania w tym roku. Dużo było ulic, które trzeba gruntownie od początku wybudować. To inwestycje, a ich na razie nie możemy przeprowadzać. Ale wszystkie sugestie mieszkańców zostały spisane i będą w swoim czasie realizowane.