Dziś, w Dzień Matki, w centrum miasta oficjalnie została otworzona Aleja Pabianickich Mam. Blisko 1.400 portretów dzieci tworzy wystawę. 

Maluchy z okazji święta mam namalowały ich podobizny. To akcja, którą wymyślili pabianiccy harcerze. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w konkursie plastycznym "Moja mama". 

Do wygrania były m.in. wakacje z harcerzami, sesja zdjęciowa, zabiegi kosmetyczne dla mam i bony na zakupy w sklepie IKEA.   

Zwycięzcy każdej kategorii wiekowej pojadą z harcerzami na dwutygodniowe wakacje.

Prace zgłoszone do konkursu możemy teraz podziwiać w samym centrum miasta. Na otwarcie galerii przyszło wielu rodziców. Dumni z prac swoich pociech, fotografowali się na tle portretów. 

Wystawa będzie ozdabiać centrum miasta do poniedziałku. Pabianiczanie, którzy spacerują ulicą Zamkową, zatrzymują się, by obejrzeć prace. 

Kto wygrał konkurs?

Pośród przedszkolaków najładniejsze prace namalowali: Hania z Przedszkola nr 11 (I miejsce), Nadia z PM 13 (II miejsce), Zuzia z PM 13 (III miejsce). W kategorii klas I-III szkoły podstawowej jurorom najbardziej spodobała się praca Kamili z SP 3. Drugie miejsce zajęła Iga z SP 9, a trzecia była Natalka z SP 3. I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Marysia z SP 9. Drugi najlepszy portret namalował Szymon z podstawówki w Piątkowisku, a trzecia była Kasia z SP 17.