Do naszego województwa przybywa coraz więcej uchodźców, dlatego na terenie Pabianic przygotowano miejsca do zbiorowego, przejściowego zakwaterowania. 20 łóżek czeka w siedzibie pabianickiej Ochotniczej Straży Pożarnej. 50 osób znajdzie tymczasowy nocleg w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3, która dysponuje osobnym wejściem.

- W rezerwie czekają inne lokalizacje, w salach i halach, z dostępem do węzła sanitarnego i możliwością zapewnienia wyżywienia – poinformowała Aneta Klimek, rzeczniczka pabianickiego magistratu. - Miejsca będą rozkładane i uruchamiane w miarę potrzeb. Trafią tam osoby skierowane  przez wojewodę łódzkiego, rozlokowane przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W miniony weekend do powiatu pabianickiego dotarło kolejnych 70 uchodźców. Do piątku (11 marca) w bazie Starostwa Powiatowego zarejestrowanych było blisko 600 osób, które uciekły do nas z Ukrainy po 24 lutego. W najbliższych dniach spodziewani są kolejni.

- Uchodźcy nadal rotacyjnie mieszkają w hotelu MOSiR. W Centrum Rampa zajętych jest 70 miejsc, co zbliża do limitu – dodaje Aneta Klimek.

Indywidualne propozycje zakwaterowania uchodźców mieszkańcy mogą zgłaszać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numer 605 099 687.