Pojawiły się na niej sadzonki lipy, kwitnących krzewów i bylin. Rosną tu m.in. budleje Dawida, tawuły, szałwia omszona i pięciornik poziomkowy. Ich sadzeniem zajęły się urzędniczki z Wydziału Ochrony Środowiska.

- Są tu też krzewy, które potrafią osiągnąć nawet dwa metry wysokości - powiedziała Agnieszka Pietrowska, naczelnik wydziału. - Jest to kwitnąca na biało obiela. Takiego krzewu jeszcze nie ma w żadnym innym parku w naszym mieście. Mamy nadzieję, że rabata przyciągnie nie tylko owady, ale także będzie miłym akcentem dla mieszkańców.

Na terenie zagajnika oraz w parku przy ul. Zielonej zamontowano też 10 specjalnych budek dla ptaków i 4 domki dla owadów.

Budki dla ptaków i owadów mają swoje nazwy

Każdy ma nazwę wymyśloną przez uczniów klasy III z Szkoły Podstawowej nr 15. Są to na przykład Ekodomuś, Pszczelinka czy Owadniczek.

Tereny przy ulicach Wspólnej i Zielonej są pierwszymi miejscami, gdzie zaczęła się akcja proekologiczna "Ratujmy pszczoły, sadźmy rośliny midodajne". Radni miejscy zapowiedzieli, że będzie ich więcej – w różnych częściachPabianic.

Zatorze Zycie Pabianic

20 maja, kiedy zainaugurowano tę akcję, nie jest datą przypadkową. Dziś przypada Światowy Dzień Pszczół.

- Obchodzimy go przede wszystkim po to, by promować wiedzę na tematy tych  bardzo pożytecznych owadów – podkreśliła radna Małgorzata Grabarz. - To doskonała okazja, by rozmawiać o ich znaczeniu dla naszego środowiska naturalnego oraz uświadamiać zagrożenia, jakie na nie czyhają i promować wiedzę na temat ochrony tych wyjątkowych owadów.

Budki lęgowe ufundowała Pabianicka Fabryka Narzędzi. Domki dla owadów sfinansowała radna Małgorzata Grabarz oraz Zbigniew Grabarz, były pabianicki radny. Montażem zajęli się druhowie z OSP Pabianice.

Montażem budek zajęli się druhowie OSP Pabianice