Plany remontowe mostu na Dobrzynce przy ul. „Grota” Roweckiego ujawnił Henryk Brzyszcz, członek Zarządu Powiatu Pabianickiego.

– Nie chcieliśmy jeszcze jednym remontem utrudniać i tak już ciężkiego życia pabianiczanom - mówił Brzyszcz na ostatniej konferencji prasowej. – Zamknięte dla ruchu dwie duże arterie w mieście to za wiele.

W ubiegłym roku inwestycja była szacowana na 1,8 mln zł. Starostwo złożyło do Ministerstwa Infrastruktury wniosek o jej dofinansowanie. Dostało połowę - 900 tysięcy zł.

Starostwo musi rozpocząć prace w czerwcu tego roku. Dlaczego nie później?

- Trzeba to wreszcie zrobić, by przy każdej większej ulewie ulica nie tonęła w wodzie – mówi starosta Krzysztof Habura.

– Nie możemy dłużej czekać, bo pieniądze nam przepadną - ujawnia Brzyszcz. – Mamy nadzieję, że wykonawca remontu tramwajowego zakończy pracę do tego czasu.

To kiepska wiadomość dla zmotoryzowanych pabianiczan. Dlaczego? Bo są raczej marne szanse na zakończenie prac na Zamkowej i Warszawskiej do 1 czerwca. Tymczasem prezydent Grzegorz Mackiewicz podał kolejny termin końca inwestycji - listopad tego roku.

Od 1 czerwca także na ul. „Grota” Roweckiego zaczną się wykopki. Na pocieszenie Brzyszcz ujawnił, że ulica będzie otwarta dla samochodów. Ruch będzie się odbywał wahadłowo. Koniec prac zaplanowano na sierpień 2022 roku