Nasi społecznicy nie mieli sobie równych. Jak przekonali sześcioosobową komisję, że są najlepsi? Użyli do tego swoich najsilniejszych atutów: zaangażowania w niesienie pomocy potrzebującym, poświęcenia i kreatywności.

Przeczytaj też: Wolontariusze pomogą w czasie pandemii.

Jak stwierdziła Agnieszka Jaksa, koordynatorka „Agrafki”, ten rok jest dla nich wyjątkowy. Pabianicka grupa organizuje bowiem jubileuszowe XV Pabianickie Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, a tu jeszcze taka niespodzianka... Gdy otrzymali informację o wygranej, zaskoczenie i wzruszenie sięgnęło zenitu.

- Bardzo się cieszę, że kapituła doceniła zaangażowanie i poświęcenie Agrafek. Na co dzień widzę z jakim zapałem wolontariusze niosą pomoc dzieciom, osobom z niepełnosprawnościami, seniorom i mieszkańcom Pabianic – mówi pani Agnieszka.

W konkursie mogli także wziąć udział społecznicy i koordynatorzy działający indywidualnie. Jury doceniło „spinacza” Grzegorza Janickiego, przyznając mu trzecie miejsce.

- Mam nadzieję, że nasza wygrana będzie też promocją naszego miasta jako miejsca, w którym młodzież aktywnie działa na rzecz potrzebujących, a mieszkańcy z zaangażowaniem włączają się w różnorodne akcje prospołeczne – dodaje koordynatorka.

Ta wygrana umożliwiła im automatycznie start w kolejnym, ogólnopolskim etapie konkursu. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
O szczegółach konkursu wygranego przez "Agrafkę" możecie przeczytać tutaj.