W niedzielę czynne będą:
 
Sklep "Hippo" przy ul. Gawrońskiej 5 będzie otwarty w godz. 9.00-14.00. W soboty jest czynny do 19.00, a w tygodniu do 20.00.
 
 
"Rogatka" przy ul. 20 Stycznia będzie otwarta od 9.00.
 

Czynne ma być w niedzielę centrum handlowe Ptak w Rzgowie. Tutaj w boksach staną właściciele sklepów.

Piszemy o tym tutaj: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/krotko/wolna-niedziela-a-nie-na-ptaku.html

-----------------

W Biedronkach poniedziałkowa zmiana po wolnej niedzieli ma zaczynać się już piętnaście minut po północy. Taki system ma być testowany w wybranych sklepach sieci. Jednak zarząd Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) tych informacji nie potwierdza.

- Wciąż prowadzimy kompleksowe analizy dotyczące potencjalnych modyfikacji w organizacji pracy naszych sklepów – wyjaśnia pracownik biura prasowego sieci. - Ewentualne zmiany zostaną wypracowane po konsultacjach z pracownikami.

Jak jednak zaznaczają, kluczowi są klienci, którzy oczekują dostępu do świeżych towarów na półkach oraz sprawnej obsługi kasowej.

- W związku z tym będziemy starali się zapewnić jak największą obsadę w sklepach w czasie zwiększonego ruchu klientów, którego spodziewamy się głównie w piątki oraz soboty, a także w poniedziałki następujące po wolnych niedzielach – dodaje.

Krzysztof Litwinek z Kauflandu zaznacza, że tej chwili sklep nie planuje zmian organizacji pracy.

- Zależy nam, żeby pracownicy pozostali beneficjentami zmiany w takim stopniu, jaki gwarantuje nowa ustawa – oświadcza. - Punkty handlowo-usługowe, zlokalizowane w pasażach handlowych marketów Kaufland, będą nieczynne w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Wyjątkiem będą apteki z osobnym wejściem lub okienkiem, przez które prowadzona jest sprzedaż.

Co z zakupami w Carrefourze? Tutaj decyzje o sposobie pracy sklepów będą więc jak dotychczas podejmowane lokalnie przez ich dyrektorów.

- My pracujemy codziennie od 6.00 do 23.30 – mówi pracownik pabianickiego Carrefoura. - Z tego, co wiem, u nas zmian nie będzie.

Zmian nie będzie też w Mili.

- Godziny otwarć sklepów pozostaną takie same. Zależy nam na tym, aby nasza oferta odpowiadała zwyczajom zakupowym konsumentów, dlatego z myślą o nadchodzących zmianach przygotowaliśmy atrakcyjne promocje weekendowe – wyjaśnia Michał Kucharczyk z działu marketingu. - Natomiast godziny pracy naszych sklepów pozostają takie same w całej Polsce: w dni powszednie od 6.30 do 21.30, w soboty od 6.30 do 19.00, a w pracujące niedziele od 10.00 do 19.30.

W piątki i soboty o godzinę dłużej – do 22.00 – będzie otwarty Lidl. W poniedziałki jak i w kolejne dni tygodnia sklepy będą czynne od godziny 7.00 rano. W pracujące niedziele sieć będzie czynna jak do tej pory – od 9.00 do 19.00.

W piątki i soboty przed pracującymi niedzielami dłużej otwarte będzie też Netto - do 22.00.

 

2018 rok: lista niedziel, kiedy sklepy będą zamknięte:

- marzec – 11 i 18,

- kwiecień – 1, 8, 15, 22,

- maj – 13 i 20,

- czerwiec – 10 i 17,

- lipiec – 8, 15 i 22,

- sierpień – 12 i 19,

- wrzesień – 9, 16 i 23,

- październik – 14 i 21,

- listopad – 11 i 18,

- grudzień – 9.