W środę rano policjanci z Konstantynowa weszli na teren posesji w gminie Lutomiersk, zamieszkałej przez dwóch braci w wieku 22 i 25 lat. Podczas przeszukania domu funkcjonariusze znaleźli ponad 60 gramów marihuany, wagę elektroniczną oraz gotówkę, która została zabezpieczona na poczet przeszłych kar.

W pomieszczeniach gospodarczych ukryte były też cztery torby wypchane skradzionym sprzętem fotograficznym wartym ponad 30 tysięcy złotych.

- Aparaty, obiektywy, ładowarki, akumulatory, przenośne nośniki pamięci pochodziły z włamania dokonanego w 2012 roku do domku letniskowego położonego w gminie Lutomiersk – informuje Joanna Kącka z łódzkiej policji. - Rodzinny duet przez kilka lat ukrywał fanty w miejscu swojego zamieszkania.

Pokrzywdzony nie zgłaszał wcześniej dokonanego przestępstwa, bo nie sądził, że uda się odzyskać skradzione rzeczy. Miłym zaskoczeniem była dla niego informacja, że konstantynowscy policjanci zatrzymali sprawców włamania i odzyskali przedmioty będące jego własnością.

- Dwaj bracia odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.