Jak pisaliśmy wczoraj, w PCM przygotowywano organizację oddziału zakaźnego. Dzisiaj wiadomość o gotowości szpitala do obsługi zakażonych koronawirusem się potwierdziła.
W naszym szpitalu w razie potrzeby powstanie oddział zakaźny .

- W sytuacji podwyższonej konieczności Pabianickie Centrum Medyczne decyzją wojewody będzie musiało zorganizować oddział zakaźny na 20 łóżek- informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Nasz szpital jest jedynym na terenie powiatu pabianickiego i obejmuje swoim zasięgiem ok. 119 tys. mieszkańców. Pomoc w organizacji oddziału zadeklarowały samorządy,
których mieszkańcy korzystają z obsługi PCM oraz lokalne firmy.

- Podziękowania należą się dla zarządu powiatu pabianickiego, burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, wójtów gmin Dobroń, Ksawerów, Dłutów, Lutomiersk, Pabianice oraz firm Aflofarm Farmacja Polska wraz z fundacją „My kochamy Pabianice”, Adamed Pharma SA oraz Lumileds Poland SA  a także rodzinie Jantoniów za wsparcie w zakupie części sprzętu niezbędnego do poprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców -dodaje rzeczniczka.

 Wczoraj dowiedzieliśmy sie, że Fundacja My kochamy Pabianice zakupiła respirator dla szpitala.

-Obecnie w PCM jest 17 respiratorów-ujawnia Adam Marczak, dyrektor administracyjno-techniczny PCM.-Wszystkie pracują na naszych oddziałach

Wszystkie firmy, które chciałyby wesprzeć PCM mogą kontaktować się z zarządem spółki.