Grzegorz Mackiewicz jest prezydentem Pabianic. Ale został też wybrany na radnego miejskiego. Ponieważ radnym nie będzie, trzeba w jego okręgu przeprowadzić jeszcze raz wybory.
 
- Wojewoda łódzki wyznaczył datę na niedzielę 1 marca – informuje Paweł Rózga, sekretarz miasta.
 
Do urn pofatygują się znów mieszkańcy ulic: Graniczna, Krzywa, Lwowska, Myśliwska - strona parzysta i od nr 37 do końca - strona nieparzysta, Ochocza, Piotra Skargi od nr 101 do końca - strona nieparzysta i od nr 128 do końca - strona parzysta, Rzgowska - strona nieparzysta i od nr 110 do końca - strona parzysta, Spokojna, Sybiraków, Warszawska od nr 97 do nr 101b - strona nieparzysta, Wołyniaków, 20 Stycznia od nr 64 do końca - strona parzysta i od nr 109 do końca - strona nieparzysta, Borowa, Chabrowa, Chmielna, Ciasna, Drobna, Działkowa, Jesienna, Kolonijna, Końcowa, Nowowolska, Podleśna od nr 3 do końca - strona nieparzysta i od nr 18 do końca - strona parzysta, Rydzyńska, Stara, Waltera Janke od nr 1 do nr 3 - obie strony, Zakole, Żwirowa.
 
Kto będzie kandydatami na radnych, jeszcze nie wiadomo, bo najpierw muszą zarejestrować się komitety wyborcze. Mają na to czas do 22 grudnia.
 
- Nawet komitety, które wcześniej były zarejestrowane, muszą jeszcze raz się zarejestrować. Tym razem u Komisarza Wyborczego w Łodzi – tłumaczy Rózga.

W okręgu nr 12 są dwa obwody głosowania: komisja nr 23 w Szkole Podstawowej nr 17 (ul. Warszawska 65) i komisja nr 24 (Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Mokra 28/34).