Zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Fundacji All For Planet „Kręć Kilometry”. Pabianiccy rowerzyści po raz kolejny udowodnili swoją siłę. Dzięki ich determinacji, w mieście pojawiły się nowe stojaki na rowery, bo zwyciężyli w poprzedniej edycji konkursu. Teraz znów okazali się bezkonkurencyjni. Wykręcili wspólnie 568.668 kilometrów i tym samym zajęli 1. miejsce w rankingu, wyprzedzając nawet Warszawę.

Co ta wygrana tym razem oznacza dla pabianiczan? Odbędzie się w naszym mieście ciekawy event technologiczny – Allegro Tech Days. Będziemy mogli zobaczyć nowinki technologiczne, takie jak samochód napędzany panelami solarnymi czy humanoidalne roboty. Zobaczymy też, jak zbudować rower elektryczny. Więcej o evencie: https://kreckilometry.pl/tech-days

W kręcenie kilometrów dla miasta angażuje się coraz więcej rowerzystów. Grupy rowerowe organizują nawet dodatkowe wyprawy, by zmobilizować większe grono pabianiczan.

- Dziękujemy wszystkim kolarzom i rowerzystom za aktywny udział w tegorocznej edycji Kręć Kilometry, w której Pabianice zajęły zaszczytne pierwsze miejsce. To dzięki Wam udało się osiągnąć sukces i sprawić, że to właśnie nasze miasto jest numerem jeden w tej rywalizacji oraz Rowerową Stolicą Polski. Wielkie dzięki i ogromne brawa – czytamy na fanpage’u Rowerowe Pabianice.