Włókiennicze Pabianice z 60. lat ubiegłego wieku dziś stają się sypialnią Łodzi. Przybywa u nas osób, które sprowadzają się do centrum Polski z powodu pracy. Chcą mieszkać w naszym mieście. Powód? Niższe ceny mieszkań, bezpieczne osiedla, tańsza żywność niż w Łodzi, a dzieci mają blisko do szkół i przedszkoli. Już można zamieszkać w 5 nowych blokach. Budowa kolejnego rozpocznie się niebawem na skwerku przy Zamkowej i Wyszyńskiego. Następny ma wyrosnąć przy Warszawskiej vis a vis Pabii. Będzie miał podziemne parkingi i windę.
 
23 mieszkania 
wystawili na sprzedaż w nowym apartamentowcu przy Armii Krajowej 25. Jest tu 17 garaży podziemnych i miejsca postojowe na terenie nieruchomości. Najmniejsze mieszkania mają po 33 m kw., a największe 128 m kw. Aż dziewięć mieszkań ma metraż około 40–50 metrów kw. Cena za metr waha się od 3.000 do 3.600 zł - im mieszkanie większe, tym cena za metr spada.
- Koszt kupna mieszkania jest na tyle przystępny, że nasze mieszkania uczestniczą w programie Mieszkanie dla Młodych – wyjaśnia Rafał Zimoń ze spółki AR Group.
Polega to na tym, że młode małżeństwo bez dzieci dostanie 10 proc. dotacji do zakupionego mieszkania, a małżeństwo z dzieckiem 15 proc. Rodzina z dzieckiem, kupując na przykład 40-metrowe mieszkanie, wyda około 144.000 zł, ale dostanie 17.600 zł dotacji.
Budynek przy Armii Krajowej ma trzy piętra. Pięć mieszkań jest dwupoziomowych.
 
 
21 mieszkań
można kupić w nowym bloku przy ulicy Sienkiewicza 8. Większość to kawalerki. Lokale mają od 26,5 m kw. do 67 m kw. 
Największe z nich są trzypokojowe z aneksem kuchennym. Mniejsze to jeden pokój z aneksem. Blok ma 3 kondygnacje. Na każdej jest po 7 mieszkań. Są tam też lokale usługowe. Oddanie mieszkań przewidują w czerwcu.
 
15 mieszkań
na najemców czeka w nowym bloku przy ul. Warszawskiej 55. Mieszkania mają od 28 do 34 metrów.
- Są to kawalerki z balkonami. Każda ma urządzoną łazienkę wykończoną glazurą. W dwóch łazienkach z oknami są wanny, w pozostałych natryski. W budynku jest winda – wylicza Agnieszka Jurga, właścicielka firmy Bubas.
Wynajęcie mieszkania będzie kosztowało około 900 zł (600 zł odstępne plus 300 zł opłaty).
- Ogrzewanie i woda są z sieci miejskiej, a blok jest dobrze ocieplony. Budynek jest bezpieczny, bo nie ma w nim gazu – dodaje pani Agnieszka. - Okna od ulicy mają szyby akustyczne. Budowaliśmy jak dla siebie, bo my będziemy mieszkać na najwyższym piętrze.
Ciepła woda do bloku zostanie podłączona w sierpniu - wrześniu, więc wtedy będzie można rozpocząć zasiedlanie budynku.
 
9 mieszkań
jest jeszcze wolnych w bloku na Osiedlu pod Modrzewiami. W nieruchomości przy Siennej spółka ProInvest ma wolne lokale o pow. 28 i 45 m kw. Ich ceny wahają się od 4.390 do 4.490 zł za metr. 
- Na przełomie czerwca i lipca na tym osiedlu rozpocznie się budowa nowego bloku – dodaje pracownica spółki.
 
14 mieszkań
jest w bloku Sienna Park przy Waltera-Jankego. Na parterze tego bloku będzie market Lidl.
- Najwięcej jest kawalerek i małych mieszkań, ale są też mieszkania 65-metrowe – mówi pracownica spółki ProInvest. - 4 mieszkania są już zarezerwowane.
Za metr kwadratowy trzeba zapłacić 4.400 zł.