Cena wywoławcza za dzierżawę to 500 zł netto miesięcznie. Do 21 lutego można składać oferty na postawienie punktu małej gastronomii tuż obok wodnego placu zabaw na Lewitynie. Dyrekcja MOSiR-u w tym miejscu widzi niewielką budkę z jedzeniem czy piciem. W ogłoszeniu widnieje zapis, że „lokal ma być nietrwale związany z gruntem”, lecz ma nie być mobilny. Do tego właściciel lokalu ma zagospodarować strefę konsumpcyjną w stoliki, krzesła lub ławki.

Zobacz też: Wodny plac zabaw na Lewitynie już działa

Umowa dzierżawy gruntu ma obowiązywać do 30.09.2021 roku.

Punkt gastronomiczny powinien mieć nie więcej niż 30 metrów kwadratowych i nie odbiegać wizualnie od budynków placu. Stanąć ma do 1 maja tego roku. Dzierżawca będzie musiał również pokrywać koszty niezależne od czynszu, np. za prąd, wywóz śmieci itp.

Plac zabaw na Lewitynie wybudowano w miejscu, gdzie znajdowała się restauracja „Turkus”. Wybudowała go nam w systemie "zaprojektuj i wybuduj" firma Apis z Jarosławia. Plac ma ponad 300 m kw. powierzchni i bezpieczne, antypoślizgowe podłoże.

Wewnątrz placu, w płytkiej wodzie, znajdują się małe fontanny i inne zabawki dla dzieci. Całość otoczona została niską drewnianą palisadą z siedziskami. Obok jest plac z leżakami dla amatorów słonecznych kąpieli. 45 m kw. zajęły pomieszczenia technologiczne, które posłużą obsłudze placu. To w nich będzie uzdatniana i pompowana woda.

Jaki lokal byście chcieli, by otworzył się w tym miejscu?