Według planu kompleks będzie się składał z dwóch basenów 25-metrowych o różnej głębokości, brodzika dla dzieci, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw oraz boiska do plażowej siatkówki i piłki nożnej. W którym miejscu miałby powstać?

- Na terenie placu manewrowego na stadionu PTC przy ul. Grabowej - mówił podczas piątkowej konferencji prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Podobny kompleks rekreacyjny działa w Strzeniówce, w gm. Nadarzyn. Szacowany koszt budowy to ok. 6-7 mln zł. Miasto wystąpi o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Nabór wniosków ma ruszyć na przełomie listopada i grudnia.

Władze miasta liczą też na dofinansowanie z Polskiego Ładu kolejnych inwestycji na terenie PTC - wielofunkcyjnej hali sportowej przy SP 13, którą zaplanowano na wschodnio - północnej części PTC (w miejscu starego basenu). Hala sportowa będzie miała część główną z boiskami (piłka ręczna, piłka nożna halowa futsal, koszykówka, siatkówka, badminton) oraz zaplecze administracyjno-socjalne. Ma tu też stanąć budynek z magazynami, siłownią oraz salą treningową przeznaczoną dla zapasów i sztuk walki. Dodatkowo projekt uzupełnią szatnie dla piłkarzy PTC oraz nowa nawierzchnia z parkingami na ul. Grabowej. Teren wokół hali zostanie zagospodarowany i oświetlony. W tym roku powinny rozpocząć się prace rozbiórkowe i pierwsze roboty ziemne.

- Cały projekt szacowany jest na ok. 10-12 mln złotych - dodał prezydent.