Tymczasowe przystanki zlokalizowane były przy ul. 20 Stycznia i „Waltera” Jankego (w rejonie pętli autobusowej i kościoła Miłosierdzia Bożego). Zostały zlikwidowane. Od dziś (30 października) autobusy zatrzymują się w stałych lokalizacjach – przy pętli autobusowej oraz w nowej zatoce, na przystanku 20 Stycznia/kościół Miłosierdzia Bożego.

Od poniedziałku 2 listopada przy pętli ponownie będzie czynna kasa. Bilety i migawki kupimy w godzinach od 6.30 do 14. 30 (dni robocze).

Jakie zmiany już widać?

Zniknęła zniszczona nawierzchnia, a zamiast niej pojawiła się trwalsza, betonowa. Chodniki przy przystankach wyłożono kostką brukową i wymieniono oświetlenie na ledowe. Nadal trwają prace wykończeniowe w budynku dworca i przy zagospodarowaniu terenu wokół niego.

Przypomnijmy. Inwestycja dotyczy budowy dworca o powierzchni 54 m kw. powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nim poczekalnią dla pasażerów, kasa biletowa, pomieszczenie socjalne i techniczne dla pracowników MZK, toalety (również dla pasażerów). Obiekt będzie monitorowany.

Od 3 listopada zostanie zawieszony przystanek Grota-Roweckiego/Kilińskiego (kier. centrum). Ma to związek z jego przebudową. Autobusy będą tymczasowo zatrzymywały się na przystanku Orla/Ewangelicka. Jednocześnie zostanie przywrócone funkcjonowanie przystanku Rzgowska 4 (w stałej lokalizacji).