Ekipa kampera promuje program Strefa RozwoYou. Dzięki niemu przedsiębiorcy z regionu łódzkiego mogą uzyskać duże, bo aż 80-procentowe, dofinansowanie szkoleń dla swoich pracowników. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem.

O co chodzi w programie? W największym skrócie: eksperci z ŁSSE zachęcają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (a także osoby samozatrudnione) do inwestowania w podnoszenie kompetencji swoich pracowników. Przedsiębiorstwa te mogą ubiegać się o dofinansowanie w formie bonów do szkoleń kadry.

Z dofinansowania skorzystało już wielu przedsiębiorców, m.in. łódzka szkoła tańca Augustina Egurroli ­– Egurrola Dance Studio, marka Corin z Pabianic – producent ekskluzywnej bielizny czy EkoBio - producent przydomowych oczyszczalni biologicznych. Strefa może jednak dofinansować znacznie więcej szkoleń, o czym pragnie właśnie w maju i czerwcu poinformować przedsiębiorców, docierając do nich bezpośrednio – właśnie dzięki kamperowi.

Dofinansowanie przyznawane w ramach projektu ma postać bonów, o które należy starać się poprzez formularz on-line dostępny na stronie projektu: regiostrefa.sse.lodz.pl. Zgłoszenie jest proste, nie zajmuje więcej niż kwadrans i wymaga jedynie niezbędnych informacji dotyczących przedsiębiorstwa. Weryfikacja i kwalifikacja zgłoszenia trwa max 10 dni od dnia wysłania formularza. Po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia, przedsiębiorca zawiera umowę wsparcia i w ciągu 5 dni od jej podpisania dokonuje wpłaty wkładu własnego (w wysokości odpowiednio 20% lub 30% wartości usługi). W tym momencie jego pracownicy mogą rozpocząć korzystanie z oferty kursów, szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych, znajdujących się w Bazie Usług Rozwojowych.

 Kamper ŁSSE, czyli mobilne centrum doradcze i punkt rekrutacyjny, dotrze w ciągu najbliższego miesiąca do 22 powiatów w Łódzkiem. Ksawerów był pierwszym, po Łodzi, przystankiem na jego trasie.