W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 zgromadzili się uczniowie klas młodszych, ich rodzice oraz przyszli uczniowie wraz z rodzicami. Na początek zaprezentowały się klasy z gimnastyką artystyczną. Były występy z obręczami, skakankami i piłkami. Uczennice klas piątych i szóstych wykonały piosenkę pt. „Tak blisko”.
Po udanym występie pani dyrektor zaprosiła maluchy na spacer po szkole. Przyszli uczniowie oraz ich rodzice obejrzeli salę, w której odbywają się zajęcia gimnastyki artystycznej, kolorową świetlicę oraz stołówkę. Następnie udali się do sali informatycznej oraz gabinetu reedukacji, w którym to w formie zabawy najmłodsi uzupełniają swe wiadomości oraz ćwiczą umiejętności przedmiotowe.
Gdy maluchy zobaczyły już całą szkołę, zostały zaproszone na bal karnawałowy.
W sali gimnastycznej, udekorowanej migającymi  światłami i kolorowanymi balonami bawili się uczniowie klas I-III, ich rodzice oraz nauczyciele. Zabawę prowadziły nauczycielki przebrane za dobre wróżki. Wokół nich skupiły się pszczółki, czarownice, myszki, księżniczki, trolle, piraci oraz inne bajkowe postacie. W trakcie zabawy powołano jury, które miało wybrać króla i królową balu.
Wielkim powodzeniem cieszyły się konkursy. Chętnych do udziału w nich było wielu. Wybrane pary tańczyły na gazecie, z balonem, a także karmiły się wzajemnie kisielem (z przepaską na oczach). Śmiechu było co niemiara! Wężyki, kółeczka, pociągi co chwila przesuwały się po sali gimnastycznej w rytm karnawałowych, melodyjnych przebojów. Do zabawy włączyli się również rodzice. Szalona zabawa trwała do godziny 18.30. Wreszcie wybrano króla i królową balu. Zostali nimi: Nikola Bartkiewicz, urocza pszczółka oraz prawdziwy kowboj – Bartek Nawrocki.