O podróżach opowiada SylwiaStankiewicz, nauczycielka i pasjonatka zwiedzania różnych zakątków świata. Pierwszy wykład zatytułowała „Moja Bawaria”. Opowiadała o życiu, krajobrazie, zabytkach i tradycjach tego regionu.

- Bawaria ma wspaniały folklor, którego mieszkańcy tego kraju się nie wstydzą. Oni chętnie noszą stroje ludowe i prezentują swoją kulturę z dumą – mówiła.

Była też mowa o FC Bayern Monachium, czyli drużynie, w której gra Robert Lewandowski. Młodzież najbardziej zainteresował October Festival.

- Nie mogę sobie pozwolić na zwiedzanie świata, a bardzo bym chciał. Mogę przynajmniej posłuchać i zobaczyć na zdjęciach, jak tam jest – mówi AdrianŚliwiński, uczeń klasy drugiej. - Moim marzeniem jest pojechać do jakiegoś kraju afrykańskiego.

- Cykl programów podróżniczych ma rozbudzić w młodzieży ciekawość świata i uzmysłowić im, jak ważna jest nauka języków obcych – mówi AnnaMatyśkiewicz-Kozieł, nauczycielka i pomysłodawczyni.

Cykl „Podróż za jeden uśmiech” jest realizowany w ramach promocji czytelnictwa organizowanego przez szkolną bibliotekę.

- Do podróży trzeba się przygotować. Czytam dużo o kraju, do którego się wybieram, korzystam z wielu przewodników – dodaje Sylwia Stankiewicz.

Następnym razem młodzież usłyszy o podróżach do Chin i Japonii.