Wakacje nieubłaganie dobiegają końca i już tylko kilka dni dzieli uczniów od powrotu do szkoły. Aby radośnie pożegnać okres najdłuższej letniej przerwy od nauki, Port Łódź przygotował dla dzieci moc konkursów i zabaw. Każde dziecko, które w ostatni weekend wakacji weźmie udział w przygotowanych przez Port Łódź konkursach, wygra wyjątkową nagrodę.

Konkursy przygotowane dla najmłodszych to: tor przeszkód, karaoke oraz zawody w rzucie do kosza. Dzieci, które wezmą w nich udział, otrzymają bilet na jedną z czterech wyjątkowych atrakcji: spacer w kuli wodnej, skoki na trampolinie, wyścigi na torze gokartowym lub przejażdżka na kucyku. Najmłodsi będą mogli samodzielnie wybrać jedną z nagród lub powalczyć o wszystkie biorąc udział w różnych konkursach. Każdy uczestnik, który wykaże się umiejętnościami we wszystkich trzech zadaniach konkursowych otrzyma symboliczne Świadectwo Pożegnania Wakacji.

Poza konkursami na najmłodszych czekają specjalne atrakcje. Każdy, kto pożegna wakacje z Portem Łódź, będzie miał możliwość wysłania wakacyjnej pocztówki z rodzinnym zdjęciem w dżungli amazońskiej oraz wypuszczenia do nieba chińskiego lampionu z życzeniem na nadchodzący nowy rok szkolny. Dla dzieci przewidziano także zabawy taneczne pod okiem animatora.