Grało dziewięć zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Szkoła Podstawowa nr 3 - jako organizator zawodów - miała prawo zgłoszenia dodatkowej drużyny. Każda z ekip mogła zaprosić na turniej grupę swoich kibiców, którzy w głośny, ale bardzo kulturalny sposób dopingowali kolegów. Mecze w grupach odbywały się w systemie „każdy z każdym” (2x5 minut).

Do półfinału awansowały dwie drużyny z każdej grupy mające największą ilość punktów. Z pierwszej grupy były to: SP 3 i SP 1, z drugiej – SP 3 bis i SP 5. Zawodnicy pozostałych drużyn dostali dyplomy i gadżety od organizatora.

W meczu o III miejsce zwyciężyła „jedynka”, wygrywając ze Szkołą Podstawową nr 5 – (4:0).

Zawodnicy „trójki” okazali się bezkonkurencyjni. W wielkim finale zagrały dwie ekipy z tej podstawówki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju, bo gramy bardzo dobrze - mówił przed finałowym meczem Damian Wdowiak, kapitan Szkoły Podstawowej nr 3 (bis). - Strzeliłem już jedną bramkę z karnego, a w wielkim finale postaram się o kolejną.

W bratobójczym meczu o pierwsze miejsce Damianowi nie udało się powiększyć konta bramkowego, bo jego drużyna uległa pierwszej ekipie SP 3 aż 5:0. "Trójka" już po raz czwarty została mistrzem Pabianic. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miejski, rada rodziców SP 3 i klub sportowy PTC.

- Sprawnie przeprowadzone zawody, dużo zabawy, sportowych emocji i zdrowej rywalizacji spowodowały, że turniej na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych naszego miasta – mówi Aleksandra Karaszkiewicz, organizatorka całego przedsięwzięcia.

Królem strzelców został Artur Sobytkowski z SP 17 (7 goli).

Skład zwycięskiej drużyny SP 3: Wiktor Szataniak, Krystian Adamiak, Filip Becht, Wiktor Kaźmierczak, Kacper Dziuba, Jakub Marciniak, Wojciech Jakubowski. Trener - Krzysztof Szmytka.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP 3

II miejsce – SP 3 bis

III miejsce SP 1

IV miejsce SP 5

 Zobacz galerię zdjęć z turnieju.