W hali koszykówki przy ul. "Grota" Roweckiego trwa I Olimpiada Wodna. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezydent Grzegorz Mackiewicz. Życzył małym zawodnikom powodzenia. W olimpiadzie bierze udział 320 uczniów z ośmiu pabianickich szkół podstawowych. Każdą szkołę reprezentują zawodnicy z klas 1-4. Mają do pokonania 8 konkurencji. Najszybsi i najsprawniejsi zdobędą dla swojej szkoły cenne nagrody.

- Fundujemy dla trzech pierwszych szkół talony na zakupy w sklepie z wyposażeniem sportowym – informuje Krzysztof Rąkowski ze ZWiK.- Nie kupiliśmy sami nagród, bo uznaliśmy, że szkoły najlepiej wiedzą, co im jest potrzebne.

W przerwie między startami wystąpiły cheerleaderki z SP 8, były warsztaty zumby. Wolontariuszki z pabianickiego PCK malują twarze, pokazują, jak należy przeprowadzić sztuczne oddychanie. Dla wszystkich jest wata cukrowa i woda z cytryną prosto ze ZWiK.

To pierwsza impreza z cyklu obchodów Światowego Dnia Wody w Pabianicach.

Oto wyniki olimpiady.

Zawody wygrała SP 3 przed SP 1 i SP 14. Nagrodę za najlepszy doping dostali uczniowie SP9. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy. Zwycięzcy (120 osób) dodatkowo dostali medale. Zawodnicy z SP 9 dostali karnety na zajęcia do Strefy Ruchu.