Tego dnia każde dziecko przyszło do Przedszkola Miejskiego nr 11 ubrane na pomarańczowo. Zabawa zaczęła się od piosenki, później był wierszyk i pląsy. Oczywiście wszystko w „dyniowej tematyce”.

Następie przedszkolaki wysłuchały utworu pt. „W co zamieniają się dynie?” i podawały propozycje różnorodnego wykorzystania tego jesiennego warzywa.

W kolejnym punkcie uroczystości przedstawiciele wszystkich grup wykazali się wiedzą na temat dyni, prawidłowo rozwiązując zagadkowe zadania z nią związane. W nagrodę za poprawne odpowiedzi grupy otrzymywały zestawy kolorowanek oraz smakowity talerz, na którym znajdowały się dyniowe placuszki.

Kulminacyjnym momentem obchodów święta dyni było rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu pt. „Dyniowe zwierzaki”.       

- Konkurs od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi nauczycielka z PM 11. – W tym roku szkolnym wpłynęło na niego aż 71 prac. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.

Na zakończenie uroczystości pani Agnieszka i pani Małgosia zaprosiły dzieci do zabawy przy piosence „Bal u dyni” oraz zachęciły do degustacji zupki dyniowej przygotowanej na obiad. Jako ciekawostkę podały, iż dla wszystkich dzieci upiekły na ten dzień 624 placuszki dyniowe!

Organizatorkami dyniowego święta były panie: Agnieszka Baśko, Małgorzata Borowiec, Anna Łukasik-Frątczak i Anna Pacyniak-Gieranowska.