Umiesz rysować, robić zdjęcia, masz talent rękodzielniczy i jesteś uczniem szkoły podstawowej? Zgłoś się do konkursów wakacyjnego projektu ekologicznego „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2016”.

Zadaniem uczestników konkursu fotograficznego „Natura oczami dziecka” jest zrobienie zdjęcia przyrodniczego na terenie obszarów chronionych – parków krajobrazowych, rezerwatów, obszarów Natury 2000, lasów czy łąk województwa łódzkiego. Jedno dziecko może przysłać dwie fotografie.

Do udziału w konkursie plastycznym „Przyroda wokół nas” również zapraszane są dzieciaki z podstawówek. By wygrać, trzeba narysować, namalować lub wykleić pracę o tematyce ekologicznej. Najmniejszy format rysunków to A4. Jedna osoba może zgłosić jeden rysunek.

Przedmiotem trzeciego z konkursów, „Sztuka bliższa naturze” jest wykonanie w dowolnej technice rękodzieła, np.

pracy z wikliny, sznurka, papieru i bibuły, drewna.

Jeden uczestników może zgłosić dwie prace.

Karty zgłoszenia i regulaminy konkursów są do pobrania w Łódzkim Domu Kultury (Łódź, ul. Traugutta 18; tel. 797 326 227) lub ze strony www.ldk.lodz.pl w zakładce Kolorowa Lokomotywa/Konkursy. Czas na przesłanie prac we wszystkich konkursach to 30 września.

Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie w Galerii Kawiarnia w ŁDK-u, a rozdanie nagród zaplanowano w październiku na uroczystym spotkaniu podsumowującym projekt.

Organizatorami konkursów jest Łódzki Dom Kultury.