8-letnia Sisi - pogromczyni nudy, tak jak wszystkie dzieci podczas epidemii spędza czas w domu. Jednak nie daje się nudzie i opowiadając z przymrużeniem oka o rzeczach ważnych pokazuje, jak ciekawie spędzić czas. Pomagają jej w tym łódzcy policjanci, którzy starają się odpowiedzieć na jej naprawdę trudne pytania. Jeśli jesteście ciekawi, o czym Sisi rozmawia z policjantami, zerknijcie TUTAJ.

Dodatkowo, policja zaprasza do konkursu. Żeby wziąć w nim udział, należy polubić stronę policja województwa łódzkiego na fb. W komentarzu pod filmem należy zamieścić zdjęcie pracy plastycznej swojego dziecka, opisując je imieniem i wiekiem autora.

Oceniana będzie zgodność pracy plastycznej z tematem filmu. Technika wykonania pracy jak i jej format są dowolne.

Drugi konkurs, w którym mogą wziąć udział dzieci, organizowany jest przez gminę Pabianice. Polega na zaprojektowaniu kartki wielkanocnej. W konkursie może wziąć udział każdy, kto przyśle do organizatorów skan lub zdjęcie pracy wykonanej w dowolnej technice i formacie. Swoje dzieła wysyłajcie za pośrednictwem Facebooka na profil: Gminny Dom Kultury z/s w Bychlewie lub na adres: koknursgdk@gmail.com.
Na pracę wraz z informacją, kto ją wykonał i wiekiem autora organizatorzy czekają do 2 kwietnia do godziny 15.00.
3 kwietnia wszystkie prace zostaną opublikowane na facebooku. Będzie można na nie głosować za pomocą lajków do godz. 16.00 9 kwietnia. Kartki, które uzbierają najwyższą liczbę polubień, zwyciężą.